Harmonogram dnia

7:00 – 8:00Oczekiwanie na dzieci, zabawy dowolne wg indywidualnych potrzeb dzieci, praca kompensacyjno – korekcyjna z dziećmi
8:00 – 8:30Zabawy integracyjne, zabawy ruchowe, czytanie bajek
8:30 – 9:00Śniadanie
9:00 – 11:45Zajęcia dydaktyczne realizowane zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego, zajęcia dodatkowe. Zajęcia z języka angielskiego, zajęcia z
hiszpańskiego, zajęcia logopedyczne, zajęcia z psychologiem, rytmika, gimnastyka korekcyjna, zumba, zajęcia sensoplastyczne, zajęcia chemiczno-fizyczne, kulinaria.
Zajęcia realizowane zgodnie z tygodniowym harmonogramem zajęć. Pobyt na świeżym powietrzu: podczas sprzyjającej pogody – zabawy w ogrodzie, spacery, zabawy ruchowe
Podczas niesprzyjającej pogody – zajęcia przyrodnicze, zabawy swobodne lub praca indywidualna w sali
11:45 -12:30Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczne, obiad
12:30 -15:00Ćwiczenia relaksacyjne, relaksacja, czytanie bajek, praca indywidualna z dzieckiem przygotowanie do podwieczorku.
Leżakowanie grupy najmłodszej od 13:00 do 14:30
15:00 -15:30 Podwieczorek
15:30 -18:00 Łączenie grup. Zabawy dowolne, dodatkowe zajęcia dydaktyczne, zabawy ruchowe, zabawa na placu zabaw.

Specjalnie ułożony harmonogram dnia

Harmonogram dnia w naszym przedszkolu został zaprojektowany tak, by zapewnić dziecku opiekę od wczesnego poranka do późnego popołudnia, gdy rodzice wrócą z pracy by odebrać swoje pociechy. Poranek rozpoczynamy od swobodnych zabaw i gier zespołowych, a także ćwiczeń, by zadbać nie tylko o umysł dziecka, ale również o jego sprawność fizyczną i prawidłowy rozwój.

Po śniadaniu prowadzone są zajęcia edukacyjne, których program i czas dostosowany jest do grupy wiekowej. Nie zapominamy również o konieczności nauki języków obcych, zabaw logopedycznych, podczas których dziecko uczy się właściwej wymowy i pokonuje trudności językowe. Prowadzone są również zajęcia z rytmiki i zajęcia z psychologiem czuwającym nad dobrym samopoczuciem dzieci i rozwijania w nich inteligencji emocjonalnej.

Po części edukacyjnej organizujemy dzieciom spacer i zabawy na świeżym powietrzu. Przerwą między zajęciami jest obiad i leżakowanie, podczas którego dzieci słuchają bajek i odpoczywają. Popołudniowe zajęcia edukacyjne upływają pod znakiem zabaw i warsztatów.

Druga część dnia obejmuje również zabawy i gry ruchowe, charakteryzujące się dużą swobodą. Pod koniec dnia organizujemy podwieczorek kończący dzień i oczekujemy na rodziców organizując dzieciom zabawy w zróżnicowanych grupach wiekowych.