Dogoterapia w naszym przedszkolu

Przedszkole Biały Miś to placówka, która stawia na innowacyjne podejścia do pracy z dziećmi. Jednym z ciekawszych pomysłów, który został wprowadzony do przedszkola, jest prowadzona dogoterapia. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu i cieszą się dużą popularnością
wśród dzieci.
Dogoterapia to terapia z wykorzystaniem psów. Jest to metoda, która polega na wykorzystaniu pozytywnych reakcji, jakie wywołuje u ludzi kontakt z psem, w procesie terapeutycznym. Podczas zajęć dogoterapii dzieci mają okazję do kontaktu z psem, a także do wykonania różnych ćwiczeń, które mają na celu pobudzenie zmysłów, rozwijanie koordynacji ruchowej oraz poprawę koncentracji.
W przedszkolu Biały Miś dogoterapia odbywa się raz w miesiącu i po 30 min. W ramach zajęć dzieci mają okazję do kontaktu z wykwalifikowanym psem terapeutycznym i do wykonania różnych zadań i ćwiczeń. Podczas zajęć dzieci uczą się m.in. jak prawidłowo podejść do psa, jak go głaskać i jak z nim się bawić.
Dogoterapia ma wiele korzyści dla dzieci. Przede wszystkim pomaga w poprawie stanu emocjonalnego i wzmaga poczucie własnej wartości. Kontakt z psem terapeutycznym pomaga dzieciom w odczuwaniu miłości, przyjaźni i bezpieczeństwa. Dodatkowo dogoterapia może pomóc w poprawie komunikacji werbalnej i niewerbalnej, a także w rozwijaniu umiejętności społecznych.
Prowadzenie dogoterapii w przedszkolu Biały Miś to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Dzieci uwielbiają kontakt z psami terapeutycznymi i wychodzą z zajęć z uśmiechem na twarzy. Zajęcia te stanowią doskonałą formę relaksu i odprężenia, a
także pozwalają na rozwijanie wielu umiejętności i zdolności.
Podsumowując, dogoterapia to doskonałe narzędzie do pracy z dziećmi w przedszkolu. Dzięki niej dzieci mają okazję do kontaktu z psami terapeutycznymi i do wykonania różnych zadań i ćwiczeń, które mają na celu rozwijanie różnych umiejętności. Prowadzenie dogoterapii w
przedszkolu Biały Miś to przykład innowacyjnego podejścia do pracy z dziećmi, które cieszy się dużą popularnością.