Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Wymysły pod lasem”

Październikowa pogoda rozpieszczała nas każdego dnia, więc wybraliśmy się z dziećmi na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Wymysły pod lasem”. W trakcie wycieczki czekało nas mnóstwo atrakcji: zagroda pełna wiejskich zwierząt, piękny ogród oraz sady.

 Następnym punktem wycieczki było kiszenie przez nasze dzieci ogórków w słoiku. Tam też dowiedzieliśmy się, czym są zdrowe konserwanty w żywności i gdzie się je stosuje, a pani gospodyni zadbała o to, by nasze brzuszki były pełne. Nauczyła nas także piosenki pt. „Najłatwiejsze ciasto w świecie” i wspólnie upiekliśmy takie właśnie ciasto. Mniam… było przepyszne 🙂

Niespodzianek nie było końca czekały na nas jeszcze zawody w szatkowaniu kapusty na starych tarkach oraz opowieść o tym, jak się kiedyś kisiło kapustę. Po pysznym obiedzie oraz cieplutkich kiełbaskach trzeba było wracać do przedszkola. Wszyscy bardzo miło wspominamy tę wycieczkę. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy i nie możemy doczekać się następnej przygody.