Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Wymysły pod lasem”

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się z dziećmi na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Wymysły pod lasem”

Podczas wycieczki dzieci zobaczyly zagrody ze zwierzętami oraz pomagały w ich karmieniu, zwiedzały piękny ogród warzywny oraz sad, dowiedziały się jakie stosowane są konserwanty żywności i same przygotowały słoiki z ogórkami, które zabraliśmy do przedszkola.

Pani Kasia, która z wielką pasją prowadziła zajęcia, nauczyła dzieci piosenki „Najłatwiejsze ciasto w świecie” oraz razem z dziećmi upiekła ciasto według przepisu zawartego w tekście piosenki.

Dzieci uczyły się również, pod pilnym okiem Pań, obierać oraz szatkować i ścierać na tarce warzywa.

Ku uciesze naszych podopiecznych zostały zorganizowane mini zawody w ścieraniu kapusty na dużej tarze, po czym starta kapusta trafiła do beczki by tam ulec procesowi kiszenia.

Po pysznym obiedzie i deserze, na który dostaliśmy wcześniej upieczone wspólnie ciasto ze śliwkami, wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola.

Wszyscy bardzo miło wspominamy ten wyjazd, z którego wróciliśmy zmęczeni ale bardzo szczęśliwi.